Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Ekskluzywne meble i akcesoria fryzjerskie

Projektując salon fryzjerski musimy mieć na uwadze przede wszystkim dobro i wygodę klientów oraz personelu. Nie możemy jednak zapominać o gustownej stylizacji. Oto kilka pomysłów na zdobycie odpowiedniego wyposażenia do salonu.

 

Po pierwsze używane

Zakup wyposażenia „z drugiej ręki” może być świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w świecie usług. Szukając w gazetowej rubryce „Do sprzedania” na pewno nie natrafimy na wygórowane ceny, a przy odrobinie chęci, wysiłku i szczęścia możemy nabyć meble w stanie prawie idealnym w symbolicznej cenie. Jednak zdecydowanie nie należy oszczędzać na akcesoriach typu nożyczki itd. W tej kwestii powinniśmy kierować się hasłem: „Higiena przede wszystkim!”.

 

Producent taniej Ci powie…

Szukając produktów na półkach sklepowych, często widzimy niebotyczne ceny. Dzieje się tak, ponieważ do oryginalnej ceny towaru doliczane są koszty transportu na rynek zbytu, a także marża sklepowa. Udając się bezpośrednio do producenta obniżymy koszty zakupu nawet o 20 – 30%. Przykładowo, za szafkę, która w sklepie kosztuje 500 zł u producenta zapłacimy 80 – 70% ceny, czyli 350 – 400 zł. Może wydaje się, że to niewiele, ale jeśli zsumujemy koszty całości wyposażenia po wyższej i po niższej cenie, a następnie porównamy, okaże się, że możemy zaoszczędzić bardzo dużo. A grosz do grosza…

 

Zamówione, nie kradzione (pomysły)…

Dysponując bardziej zasobnym portfelem możemy pozwolić sobie na zamówienie firmy, która wykona całość według naszego pomysłu. W razie jego braku chętnie też nam doradzą. Jest to dobry pomysł szczególnie, jeśli dysponujemy lokalem, do którego dopasowanie „kupnych” mebli stanowiłoby problem. Poza tym dość sporym wyzwaniem może się okazać znalezienie wyposażenia przeznaczonego do użytku dla dzieci. Mali klienci w końcu potrzebują specjalnych względów, a firma produkująca wyposażenie na wymiar, jest w stanie dostosować wymiary, kolory czy wykończenia mebli tak, by dzieci mogły bezpiecznie korzystać z usług salonu.

 

Kwestie bezpieczeństwa

Planując rozmieszczenie sprzętów musimy zadbać o bezpieczeństwo wszystkich osób, które będą przebywać w salonie. Niedopasowanie może grozić siniakami, a w najgorszym razie nawet urazami wymagającymi hospitalizacji. Przykładowo, meble nowoczesne często wykończone są wyrazistymi, ale i ostrymi krawędziami, które nie raz staną się powodem stłuczeń i zadrapań (a przez to przyczyną niezbyt wyrafinowanego słownictwa) personelu. Co więcej często mamy przychodzą na zabiegi fryzjerskie w towarzystwie swoich pociech. Krótka chwila nieuwagi i nieostrożny brzdąc zamiast biegać z uśmiechem, może płakać trzymając się za zakrwawione czoło. Dlatego też, warto pamiętać o przygotowaniu kącika dla dzieci, w którym będą mogły miło, a przede wszystkim bezpiecznie spędzić czas.