Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Salon z kominkiem i telewizorem

Jak urządzić salon z kominkiem i telewizorem

Połączenie to na pozór może wydawać się dziwne i niezbyt estetyczne, ale wbrew temu, co mówią sceptycy, zestawienie kominka i telewizora w salonie może być bardzo ciekawe i praktyczne. Mieszanie nowoczesności ze starodawnością jest w łaskach, ale tylko wtedy, gdy jest poprawne, a nie chaotyczne. Oto kilka przykładów tego właściwego…

 

Ciepły i przytulny…

Połączenie beżowych ścian z miodową podłogą i białymi meblami świetnie powiększy optycznie pomieszczenie i nada mu rodzinną atmosferę. Dodatkowo podkreśli ją stylowy kominek w białej oprawie, nad którym możemy umieścić telewizor. Ważne jest by te dwa elementy były jednakowej wielkości i w podobnej formie. W przeciwnym razie salon może wyglądać karykaturalnie i niezbyt elegancko. Dodatkowo utrudnieniem może być wysokość, na której umieścimy telewizor – patrzenie na niego stanie się po prostu niewygodne. Poza tym takie zestawienie może rozpraszać uwagę. Aby tego uniknąć należy położyć nacisk na telewizor, na przykład umieszczając go we wnęce. Podobnie sprawa się ma, gdy te dwa elementy znajdą się obok siebie. Rozwiązaniem jest zachowanie odstępu minimum 80 cm – pozwoli to skupić wzrok na ekranie, a płomienie nie będą przyciągać już tak naszej uwagi.

 

Nowoczesna elegancja

Rozwiązaniem problemu z koncentracją, może być umieszczenie telewizora na ścianie prostopadłej do kominka. Ściany w kolorze naturalnego lnu i sofa w ziemistej barwie staną się doskonałym tłem dla nowoczesnych białych mebli. Jasna podłoga nie „obciąży” pokoju, a żarówki ledowe umieszczone w strategicznych miejscach wydobędą głębię salonu i rozpędzą ciemności. Aby jeszcze bardziej zaakcentować dominującą nowoczesność, warto umieścić na ścianach reprodukcje obrazów, artystów takich jak Andy Warhol. Malunki zdecydowanie ożywią spokojne i stonowane wnętrze.

 

Inne barwy

Jeśli nie jesteś pasjonatem ciepłych beżów i brązów, a zależy Ci na elegancji salonu, równie dobrze sprawdzą się połączenia brzoskwiniowej barwy z ognistymi pomarańczami, czy różnych odcieni fioletu z jasnymi popielami. Zestawienia takie na pewno będą niebanalne i intrygujące, oraz dodadzą wnętrzu indywidualizmu. Oczywiście zawsze modna pozostaje nieśmiertelna mieszanka czerni i bieli. Wybór zależy od gustu. Pewne jest natomiast to, że niewątpliwie trudne połączenie kominka i telewizora w salonie, wcale nie jest niewykonalne. W końcu chcieć to móc.