Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Firany i zasłony do salonu

Nowoczesne firany i zasłony do salonu

Jesień nadchodzi dużymi krokami. Każdego dnia coraz krócej cieszymy się promieniami Słońca. Coraz mniej tych promieni dociera również i do wnętrz naszych pokoi. Istotnym elementem wnętrz są firany i zasłony, które regulują dopływ światła w mieszkaniu. Warto zadbać, by były odpowiednie, ponieważ brak Słońca nie sprzyja ani naszemu zdrowiu, ani wyglądowi salonu.
Gdy decydujesz się na długie firanki, ważne jest, by nie przytłaczały wnętrza, a dodawały mu ciepła. Malinowe zasłony z czerwonymi firankami świetnie dodadzą ciepła. Jeżeli preferujesz rolety, to polecamy te w kolorze białym połączone z wąskimi, błękitnymi zasłonami nawleczonymi bezpośrednio na karnisz i sięgającymi podłogi optycznie podwyższy pokój. Równie dobrze sprawdzi się jasna zieleń, czy róż.

 

Jeżeli podobają Ci się zasłony na przelotkach, to również przypadnie Ci do gustu bambusowa roleta. Oczywiście, jeśli zasłony będą w kolorze lnu. Choć równie dobrze prezentować się będą połączone ze śnieżnobiałymi, gładkimi firanami, które dodadzą lekkości i świeżości, oraz rozjaśnią salon.

 

Duże okna w salonie zawsze zwracały uwagę swoim rozmiarem i surowością? I na to mamy sposób! Koronkowe firanki z zasłonami w wyrazistym kolorze ogładzą niesforny element salonu. Firany mogą nie łączyć się i na środku pozostawiać wąskie pasmo przestrzeni. Zasłony zaś powinny dodawać temperamentu delikatnym koronkom, więc najlepsze będą pomarańcze czy zielenie.

 

Dekoracja okien połączonych z drzwiami balkonowymi rządzi się własnymi prawami. Po pierwsze ważna jest jednolitość tekstury, co oznacza, że stosujemy te same materiały i kolory firan, a także zasłon w oknach, co i w drzwiach. Prościej mówiąc, jeżeli decydujemy się na tiulowe firanki i zasłony z tafty to w całym pokoju. Kolory zależeć będą od wnętrza, ale krój to już nasz wybór. Proste, fantazyjnie podpinane, postrzępione, drapowane… A może sznureczki, albo ciężkie firany i zasłony na przelotkach? Co tylko dusza zapragnie! Modnym elementem są także róże, listki itp. zdobienia, które również mogą spełniać funkcję spinek. Możliwości mamy wiele, a ogranicza nas tylko nasza kreatywność. Czyli jakby nie patrzeć ograniczeń brak…